עד היום, שמו של בן גולן התערבב לרוב עם להקת הרוק-הפסיכדלי האהובה TREE. את הלהקה גולן ייסד עם האחים (דור ונווה) קורן ומאז ומתמיד הוא ניגן בה גיטרה עד שהפך גם לסולנה העיקרי של ההרכב. כעת אחרי יותר מעשר שנות פעילות בסצנה המקומית ושיתופי פעולה רבים (גבע אלון, נועה בביוף, Cut Out Club – בה הוא חבר מן המניין ועוד). הוא מעביר את הפוקוס אל היצירה האישית, ולראשונה גם בשפה העברית – באלבום סולו ראשון שייקרא "עכשיו".

"היה לי צורך לראות יצירה שהיא פרי עטי מתחילתה עד סופה, בלי התערבות אמנותית חיצונית, חיפשתי משהו גולמי ולא מוכר לי ובתהליך הזה הרגשתי שאני צריך לכתוב משהו לבד, משהו אישי משלי לעולם." גולן מספר על ההחלטה לשנות פאזה. "לקח לי הרבה זמן עד שהיה לי האומץ לעשות את הצעד הזה, לא הרגשתי מספיק בטוח בעצמי והייתי צריך עזרה מאנשים קרובים אלי (נווה קורן שתופף ותמך נפשית, ורועי חרמון שהפיק ונתן לזה צורה ממשית) כדי להגיע לכדי סיום התהליך."

צפו בקליפ של "שיר שקיעה":

תסריט ובימוי: גלנדון ואיזבלה // מלים ולחן: בן גולן // הפקה מוסיקלית: רועי חרמון

עד היום, בעיקר יצרת וביצעת חומרים באנגלית וגם היית מזוהה עם תרבות דור הפרחים שמעבר לים. מאיפה צצה הבחירה ליצור בעברית? 

"רציתי להתחבר לעצמי, לסביבה שלי לכל המרחב הזה שאני חי, חושב ומדבר בו כל חיי למעשה. אחרי הרבה שנים של כתיבה באנגלית הרגשתי קצת עייפות החומר, שאני לא מתרגש ממה שאני כותב ושר- שיש ניתוק. ברגע שהתחלתי לכתוב בעברית התחילה איזושהי התרגשות, משהו בער בפנים והוא היה חסר צורה ומסקרן. לקח זמן עד שזה קיבל צורה, עד שמצאתי את 'השפה' שלי, אבל היום זה מרגיש לי נכון."

אלבום הבכורה נכתב בתקופת "גלות" שגולן כפה על עצמו לאחר שעזב את הקיבוץ ועבר להתבודד בחיפה. "הקיבוץ הוא אכן מקום מבודד יותר מהעיר. מצד שני הקיבוץ כל כך קטן וכולם מכירים את כולם ויודעים כל דבר שקורה כמעט בכל רגע נתון – זה אופייה של קהילה כזו. אני חיפשתי פרטיות, ללכת למקום שאף אחד לא מכיר אותי ושכשאני יוצא לרחוב גם אני לא מכיר אף אחד, בתוך כל ההמון הזה של אנשים זרים מצאתי דווקא סוג של חופש."

באלבום החדש מנגנים נווה קורן (TREE, עמיר לב) על התופים אמיר שדות (ארמון, הודנא אורקסטרה) על הבס, דורון טלמון (ג'יין בורדו) על קולות הליווי וכמובן גם רועי חרמון שהפיק מוזיקלית וניגן קלידים. האלבום הוא הריליס השלישי של "אווזה" – הלייבל שהוציא במהלך השנה האחרונה את אלבומיהם של רועי חרמון ושל תומר ישעיהו. השניים חברו לשחר זלצמן ויחד הם הקימו את הלייבל העצמאי.

הופעות להקה קרובות:
06.09 – רדיו EPGB, ת"א.
14.10 – היכל הרוק בגבעת חיים מאוחד.
19-21.10 – פסטיבל אינדינגב, מצפה גבולות.