רגל סברס – מה שזה לא יהיה / קליפ

הפעם בבכורה יש לנו את אחת הלהקות הצעירות בחבורה שמגיעה אלינו מהקו התחבורתי המבוקש של נתניה-תל אביב. "רגל סברס" הוציאו את אלבום הבכורה שלהם בלייבל פית/קית והוא מתאר את חווית ההתבגרות האבסורדית בישראל של השנים האחרונות בהרבה גיטרות, וייב חריף של רוק'נרול, הומור מלא בביקורת וטקסטים סוריאליסטים להחריד. לכן אנחנו אוהבים אותם!

אז קבלו בבכורה קליפ חדש של הלהקה לשיר "מה שזה לא יהיה" + כמה מילים של מיתר, סולן הלהקה, שילוו אתכםן לפני או אחרי הצפייה בקליפ המרגש:

קרדיטים: בימוי, צילום, עריכה: מיכאל לירן // משתתפים : אסא משולם ומיתר ענבר // תלבושות : הכול דבש // תודות לניתאי ענבר

מיתר, סולן "רגל סברס":

"הקליפ החדש שלנו הוא סוג של מחווה לקליפ של צמד הדודאים "רד הלילה" משנת 1967 (שנה מעניינת): בקליפ נראים בני אמדורסקי וישראל גוריון נעים בחינניות ובתיאום מושלם לצלילי שירת ההורה, ומאחוריהם נפרס נופה של חיפה. כשאני צופה בקליפ עולה בי גיחוך.

הקליפ נוצר בתקופה אחרת עם סטנדרטים אחרים של בידור. אבל כשאני בוחן את הטקסט הוא מתאר הווי מסוים, התלבושות המתואמות, המחוות הסחבקיות המצועצעות ותרגילי המצלמה הזולים שאומרים לנו, כביכול אתם עם אחד, גוף אחד ולב אחד פה בארץ ישראל. העוולות שהתרחשו על מנת לקיים את הארץ הזו נעדרות, מתעלמים מהפיל שבחדר.

"שׁוּבִי שׁוּבִי וְנָסֹב // כִּי דַּרְכֵּנוּ אֵין לָהּ סוֹף // כִּי עוֹד נִמְשֶׁכֶת הַשַּׁרְשֶׁרֶת // כִּי לִבֵּנוּ לֵב אֶחָד // מֵעוֹלָם וַעֲדֵי עַד // כִּי עוֹד נִמְשֶׁכֶת הַשַּׁרְשֶׁרֶת."

השיר "מה שזה לא יהיה" מתוך אלבומנו החדש "אפס" עוסק בתחושת חוסר אונים מול מערכת גדולה וחסרת שליטה. מעבר לממד הפארודי הבולט, הקליפ שלנו מבטא את הניגוד בין החשיבות שאנחנו נותנים ליצירה עברית מקורית בארץ, לבין תחושות של ניכור ואכזבה כלפי החברה המשוסעת שאנחנו שייכים אליה (אם נרצה או לא) ויוצרים מתוכה.

"שוב תקלה טכנית
אותיות שחורות נמסות על מסך המחשב
אני יושב חושב
יותר מדי יושב וחושב"

מה שמעלה אצלי את השאלה: אם יש לי ביקורת כל כך גדולה כלפי הלאומיות והאחדות שאני תופס כמזויפת למה חשוב לי להמשיך ליצור בשפה הזאת ובמקום הזה? התשובה כנראה מורכבת, ואני בעצמי עדיין תוהה לגביה. אבל אני יכול לומר שהמורכבות הזאת מספקת קרקע פורייה ליצירה ועברית היא הדרך הכי אותנטית בשבילי לממש אותה. כי אני מרגיש שדווקא בגלל הקושי שנובע מהחיים כאן והמאבקים הפנימיים והחיצוניים, קיים הכרח ליצור בעברית.
אז תודה רבה לאינדינגב על הבמה להציג ואנחנו שמחים לברך את פניכם בקליפ החדש שלנו, בו גופינו המגושמים מתנועעים בחוסר חן וחוסר טעם."

צפייה נעימה!

רגל סברס יופיעו בבימת הפיל, ביום שישי – 20/10 – בשעה 15:30 אחה"צ.

תמונת קאבר: יח"צ רגל סברס