פעם, כשלאינדינגב עוד הייתה רק במה אחת והאומנים הופיעו מול קהל של כמה מאות אנשים "בלבד" – לשמוע על הפסטיבל בכלי התקשורת השונים היה בעיקר עניין של פנטזיה. אבל מאז שגדל, התופעה התרחבה, והמדיה, כמו הקהל, ישרה קו אל מול המוזיקה המקבלת במה באינדינגב, האזכורים התרבו וכיום אין כמעט כלי תקשורת שאינו מתייחס לפסטיבל בצורה זו או אחרת.

מדובר בכיף גדול! שכן אחת ממטרות הפסטיבל הלא-סמויות היא לחשוף את האומנים המופיעים למספר הרב ביותר של בריות חובבות מוזיקה ותרבות. לכן האהובים עלינו ביותר הם גם אייטמים הבאים לקראתכם, הקהל המשתתף והנחשף, ורוצים לתת לכם איזשהו מושג או שניים, מניסיונם והבנתם בתחום, על איך לגשת לתוכן הפסטיבל בצורה המומלצת ביותר.

אז הנה לפניכםן חמישה ספיישלים שכאלו – שניים כתובים, שניים רדיופונים ואחד בוידאו, שבתקווה, יעשו לכםן קצת סדר בעניינים.
אז תהנו, ואל תשכחו לספר לחברים, (כדי להתאים את הלו"ז)!

[טיפים נוספים על בניית הלו"ז האישי שלכם תוכלו למצוא בכתבה של אורן סגל – "לפצח את אגוזי הלו"ז", מגליון #7 של המגזין]

 


ספיישל #1 – TimeOut

המדריך האולטימטיבי להופעות בפסטיבל // מאת: נדב נוימן

המגזין התל אביבי טיימאאוט, כבר מודע לעובדה שחצי מן העיר עליו הוא מדווח מתרוקנת בימי חג האינדי המתקרב, ולכן דואג לקוראיו בהמלצות מסודרות בדמות "מדריך מסלולי" בפסטיבל המוביל בין ההופעות שלדעתו הכי שוות לתפוס השנה. ההמלצות מסודרות על פי סדר הליינאפ, ומוצעות גם אלטרנטיבות למי שלא מתחבר לבחירה הראשונית – מושלם ונוח או כדברם: "לגזור ולשמור".

בקצרה על מי ממליצים?
יותר מ-30 המלצות הכוללות בין היתר את: ימן בלוז, בוקרשט, OSOG, כהן@מושון, הילה רוח, Moses Project, Ouzo Bazooka, הלפר, הדס קליינמן ואביב בכר, אל ארבייטה, BEMET ורבים אחרים.

לחצו לקריאה.

הצעה למסלול מובנה // צילום מסך: אתר TimeOut.


ספיישל #2 – מגזין קולומבוס

המלצות צוות המגזין להופעות בפסטיבל // מאת: שי אברהמי, שי גולן, ציפי פישר, שחר רודריג, עומר אסייס, וירון ברוידא.

מגזין קולומבוס שמגיע בשתי גרסאות נהדרות – גרסת און ליין וגרסה מודפסת נוספת היוצאת אחת לחודשיים, נתן לצוות כותביו לבחור את ההופעות שהם הכי ממליצים עליהן וגולת הכותרת – היא הכותרת! לכל הופעה נבחרה כותרת אחרת המאפיינת אותה ועוזרת לדעת מה לחפש כגון – "הופעת האינדיטרוניקה המרגשת", או "הופעה להגיע אליה בכושר" ועד ל"ההופעה הכי (לא) חינוכית". מומלץ לשים לב, עוד יש מצב שהם יגלו לכםן את אמריקה.

בקצרה על מי ממליצים?
17 מקוטלגות הכוללות בין היתר את: אקו, איה זהבי פייגלין, Modern Phase, יובל מנדלסון, פדרו גראס, JON ועוד רבים.

לחצו לקריאה.

הבחירות של צוות הסיפון // עיצוב: אלעד אלחרר


ספיישל 4+#3 – רדיו הקצה

ספיישל בתוכניות "חי_על_הקצה" וב"הנה מה טוב" // צוות "חי_על_הקצה" ואיתמר ברנשטיין

למרות שאנחנו משוחדים ב-100%, ולוא רק מעצם העובדה שעורך המגזין שלנו הוא גם עורך אחד הספיישלים המוצגים כאן, אי אפשר להתכחש לקשר ארוך השנים בין האינדינגב לבין תחנת המוזיקה האלטרנטיבית העצמאית – "הקצה", או באנגלית KZradio. השנה כמיטב המסורת התקיימו שני ספיישלים – הראשון הוא ספיישל אינדינגב במסגרת סדרת הוידאו החודשית של התחנה "חי_על_הקצה" בו הצטלמו ארבעה אומנים מהפסטיבל לסשנים חיים וראיונות באולפני התחנה. השני הוא ספיישל בן שלוש (!) שעות ששידר איתמר ברנשטיין לכבוד הפסטיבל במסגרת התוכנית "הנה מה טוב" וערך קרוב לחצי מהליינאפ של הפסטיבל לתוך תוכנית רדיו אחת שאפשר לשמוע ברצף ולהכיר. מכאן אפשר רק לצלול לתהום.

בקצרה על מי ממליצים?
משתתפים ב"חי_על_הקצה": Trust a Lady, Chrie & Renno, לונא אבו נסאר ו-Noga Erez // בספיישל "הנה מה טוב": The Betty Bears, Hynom, המפשעות, שני פלג+נגה שלו, Choke, Modern Phase, ג'אז, Magi ועוד המון

לחיות את הפסטיבל על הקצה // Kzradio.net


ספיישל #5 – רדיו מרכז העיר ירושלים

עלא-באלי, כל מה שבא לשמוע – ספיישל אינדינגב // אלעד בן-הרוש

האחרונים בתור הם רדיו מרכז העיר ירושלים – jlm.fm, רדיו אינטרנטי ירושלמי שמתאפיין, איך לא – בסטייל ירושלמי. במסגרת לוח השידורים שלהם השבוע, הכולל תוכניות על תופעות חברתיות ושיח נשים לצד תוכניות על בלוז והיפ-הופ, הקדיש אלעד בן-הרוש את תוכניתו "עלא-באלי", בו הוא משדר את כל מה שבא לו פשוט לשמוע ולנגן, לפסטיבל האינדינגב המתקרב. ספיישל אישי של בחירותיו לפי סדר ההופעות אותן הוא היה ממש רוצה לתפוס השנה. וואלה, גם לנו "בא" על המלצות מג'רוז.

בקצרה על מי ממליצים?
לונא אבו נסאר, ג'ירפות, HYNOM, MC Ziffi feat Kvint, לילי פרנקו, ספוטניק היי פיי, Markey Funk, שני פלג ועוד מגוון.

לחצו להאזנה.

מה בא לכםן? // צילום מסך: מעמוד המיקסקלאוד של אלעד בן-הרוש


ולמעוניינים להרחיב – 
השנה אנחנו שמחים לבשר על שיתוף פעולה חדש עם תאגיד השידור הציבורי "כאן": במסגרת שיתוף הפעולה, ישודרו הופעות חיות בתחנות "כאן 88" ו"בכאן גימל" לצד שידורים מיוחדים, ספיישלים ואירוחים בתחנות.

מתראים בקרוב במדבר!